Jak je to s využitím lidského mozku ?

5. prosince 2007 v 19:53 |  Moje články
Všeobecně přežívá tvrzení, že využíváme mozek pouze z 5 - 6 % jeho celkové kapacity.
Na místě je tedy otázka, co dělá oněch zbylých 95 či 94 %. Odpočívá? Je zakrnělých ? Pracuje mimo naše vědomí? Čeká na něčí pokyn ?
Vnější svět a celý vesmír, který nás obklopuje, vnímáme prostřednictvím svých smyslů. Tento vesmír je podle našeho smyslového i rozumového chápání svět třírozměrný. Bylo by však velice nerozumné domnívat se, ze trojrozměrností v našem čase všechno konci - psychotronické experimenty i další paranormální jevy napovídají, ze rozměrů bude zřejmě více.
Pokud přijmeme tento předpoklad, pak platí, že naše smysly nemohou signály z těchto jiných sfér přijímat. Jak těžké je pro nás pochopit, "jak úzce závisí náš empirický svět na aparátu našich smyslu a přece, stačilo by malé posunutí a pociťovali bychom světlo jako teplo a teplo bychom vnímali jako světlo. Jen malá změna v našem sluchovém aparátu a byli bychom obklopeni neuvěřitelným kosmickým hlukem, byli bychom hluší pro to, co dnes nazýváme tóny a zvuky, avšak vnímali bychom tony a zvuky, které dnes "neexistují". Totéž ovšem platí i pro naše myšlení." (1)
Neslouží tedy několik zbylých desítek procent kapacity našeho mozku pro to, aby vytvářelo ochrannou 5i bezpečnostní bariéru bránící signálům či informacím z jiných (vícerozměrných) sfér ? Nebo sladuje či přizpůsobuje nás, trojrozměrné bytosti pro život ve spektru mnohorozměrného bytí?
Je však možné docela jiné vysvětlení:
1. lidský mozek nebyl ještě úplně probuzen k plnohodnotné činnosti
2. lidský mozek dosud nedostal ucelený program pro rozvinutí všech svých schopností
Za prvé, jako každý jiný orgán i nervová soustava včetně mozku prochází určitým vývojem. Právě mozek je závislý na příjmu informací o okolním světě prostřednictvím smyslů. Podle schématu: (2)
podnět z vnějšího i vnitřního světa - smyslový orgán - nervové děje v kůže moz. hemisfér CNF - účel - reakce svalů. žláz - odchylka od užitečného efektu - konečný efekt - zpětná vazba ke smyslovému orgánu
Vyplývá z toho, že náš mozek za celou dobu své existence druhu Homo Sapiens Sapiens, se stačil rozvinout pouze 5-6 % své kapacity, což staví člověka na skromný počátek jeho dosavadního vývoje.
Za druhé, na určitém stupni vývoje lidstva jako celku či v daném momentu vyspělosti člověka jako individua přichází odblokování určité části mozkové kapacity a rozvinutí jeho nových duševních schopností (můžeme to nazvat i "prozřením", "osvícením", atd., mluvíme-li o jedinci). Avšak předčasné odblokování této kapacity (ať už z různých příčin) by mělo pro tohoto jedince za následek různé typy schizofrenních aj. patologických reakcí, stejně, jako i při selhání ochranné či bezpečnostní bariéry mozku, která nás chrání před vjemy z cizích sfér.
1. Nakonečný, M.: Podstata a lidský smysl magie.
2. podle: Kahuda, F.: Mentální čas a šestý smysl člověka. Čas.lék. českých 115, 1976, č.39, s. 1212
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Varga Varga | 28. ledna 2011 v 21:05 | Reagovat

to je zajímavé :)

2 Jakub Jakub | 26. srpna 2012 v 22:17 | Reagovat

Velice dobře napsáno. Je to zajímavé

3 bh bh | 24. dubna 2013 v 22:48 | Reagovat

je to blbost

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.