Kde se bere předzvěst smrti ?

5. prosince 2007 v 19:56 |  Moje články
Vědci zjistili, že tělo vysílá před svým koncem varovný signál.
"Moje žena, které bylo 20 let, přišla večer domů po práci a řekla frázi: Jsem tak unavená, možná si na onom světě oddychnu." Druhý den jsme havarovali v autě. Žena zemřela, já zůstal živ…" píše jeden z čtenářů.
"Minulé léto jsem s mužem přijela do města, kde jsem se narodila a vyrostla, abych navštívila rodiče," vypráví paní Inna ze Samary. "Jednou, když jsme stáli na balkóně a hleděli na Volhu, muž náhle řekl: Věříš tomu, že já tu zemřu? Já jsem se samozřejmě podivila takové otázce - muž byl absolutně zdráv. Ale po několika týdnech zemřel na infarkt."
Podobných případů je mnoho. Z nich vyplývá, že většina lidí předvídala svůj konec. Je pravda, že jejich předvídání se projevuje nikoli v prorockých vyhlášeních, nebo ve zvláštním psychickém stavu. Ukazuje se, že mnozí lidé upadají před smrtí do deprese, která může trvat od týdne do půl roku. Lékaři zjistili, že to způsobují hormonální změny v organismu. A psychická funkce takové změny bez zjevné příčiny je v tom, že připravuje centrální nervový systém k ukončení života.
Smrt je prostě přechod do jiné formy bytí. Proč jinak by byla organismu potřebná ona psychologická příprava?
Proč se dává člověku tento strašný signál? Vložila příroda nějaký smysl do tohoto signálu? K tomu lze připočíst jednu zajímavou hypotézu.
Vědcům je dávno známý fakt, zjištěný během laboratorních zkoušek. Před smrtí dají buňky živého organismu navenek svazek radioaktivních paprsků. Polský fyzik Janusz Slavinski doložil, že tento proud vln, pokud by byl dostatečně silný ve svém prostředí, by byl schopen zachytit v sobě informaci o životě umírajícího organismu, včetně uchránění fragmentů poznání a paměti. Není to hlavním posláním posledního signálu umírajících buněk?
O pokračování života po smrti hovoří všechna duchovní učení. Umírá pouze fyzické tělo, vědomí pokračuje jako svazek energie. Radioaktivní vyzařování biologické tkáně v momentě smrti, dává zřejmě tělu finální signál, vyslat nesmrtelnou duši do prostoru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.