Long Jing Xi Hu (Dračí studna)

18. srpna 2009 v 19:13 | |<-_ Ş € ® € Ņ € ¥ _->|
Postupoval jsem podle návodu nalezeného na internetu (přeci jenom je dobré se nějak chytit - později mohu dělat experimenty)
Do konvice jsem dal vrchovatou žličku čaje.
vůně suchých listů specifická, kterou jsem zažil snad jen u tohoto čaje. Zelenost z tohoto čaje září :-)
suche listy
lístky ploché, u tohoto typu nerovnoměrné.
První nálev: Louhování v konvičce skoro 2 minuty (podle internetu), zalito 70 stupni, nálev dá se říci tmavě zelený, opět vůně specifická pro tento čaj, aftertast nepatrný, osvěžující povzbudivá chuť.
namocene
Druhý nálev: Opět louhování skoro 2 minuty ale již 80 stupni,nálev o trochu tmavší - krásně zelený, ohromná vůně, aftertast středně dlouhý ale vynikající (ke konci skoro nerozpoznatelně trpčí?), pocit "nakopnutí".
Třetí nálev: znovu louhování skoro 2 minuty, zalito 90 stupni, nálev nepříliš jiný, vůně stále pěkná, aftertast slabý ale jemný.
Čtvrtý nálev: jen zkouška - světle zelený nálev,chuť nic moc....
miska
Musím doporučit přípravu v Gaiwanu, je to ohromný rozdíl, tato třída čaje byla velmi nízká, ale začínal jsem na ní. V gaiwanu typnete mnohem snáze dobu slití.

závěrem: Hezká čajová zkušenost.čaj mohu jen doporučit, a myslím že se vyplatí připlatit si i za vyšší třídu. Zažil jsem již dračí studnu z Oxalisu, ale oproti tomuto to byl jen slabý odvar.
změna barvy nálevů není příliš vidět,proto jsem dal jen jednu fotku
za tuto nízkou třídu 70,-/50g.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vladho Vladho | 6. listopadu 2009 v 12:23 | Reagovat

Ja mam osobne tiež lepšie skúsennosti s nižšími triedami Long Jing-ov, ktoré dali v gaiwane aj 5-6 nálevov. Skúšal som aj oveľa lepšie triedy Wu Nio, Shi Feng, Xi Hu Premium rovnakou prípravou a tam už 2. nálev bol o poznanie horší a 3. absolútne prázdny. Tak som ich potom robil radšej v konvičke, chuť vynikajúca, ale tiež len na jeden nálev-no oproti gaivanu je ho aspoň viac. Mám pocit, že tieto vyššie triedy akoby sa do minúty hneď celé vylúhovali, alebo niečo robím zle, neviem. No som z nich trocha sklamaný

2 mechatronik mechatronik | 8. listopadu 2009 v 19:51 | Reagovat

hlavní věc je že to ani není dračí studna, jedná se o jiný čaj, který tak někdo pojmenoval...pravý long jing nabízí longfeng.cz a je to o něčem jiném. Tento kousek jsem koupil v čajovně jen s informací že se jedná o xi hu long jing a víc nic, nebylo odkud, ze kdy...takže už jsem si myslel své...pití to bylo dobré, ale dračí studna chutná jinak...
jinak na dračí studnu studenější vodu, ze začátku krátké louhování...není moc co pokazit, chce to zkoušet no...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.