Mei Gui-Hua - Oolong „Tisíce růží“

13. srpna 2012 v 8:40 | |<-_ Ş € ® € Ņ € ¥ _->|

Mei Gui-Hua - Oolong "Tisíce růží"


Vložil Tomáš Klouda 13.8.2012, autor Tomáš Klouda


list
list
Info od prodejce:
Čaj Taji-Yoi míchaný s poupaty francouzské růže. Přírodní ochucení vytváří výraznou jemnou chuť s lehkým nádechem růží, která harmonicky splývá s chutí čaje. Po vypití zůstává v ústech nasládlá dochuť. Tento čaj se v současnosti stává velmi populárním v Austrálii, na Taiwanu a v Rusku, má šanci se stát populárním i v Čechách :-)
list
list
Suchý list velice úhledný, pravidelné velikosti, přiměřené množství květů růže. Zajímavá kombinace, hezká na pohled. Mléčno-květinová, intenzivní vůně suchého listu.
list
list
Gaiwan 150ml/6g (možno použít pro lepší vzhledový efekt skleněnou malou konvičku)
Předehřev nádobí + oplachovací nálev - po oplachovacím nálevu se list rozvoněl velice specifickou vůní, bohatá květinová vůně s jemným mléčným tělem a poměrně výraznou téměř kořeněnou složkou

1.nálev 90°C/15s - žlutavý nálev s velice intenzivní mléčno-květinovou vůní. Pestrá plná květinová chuť růží - postupné sládnutí a přechod do jemných mléčných složek, květinová chuť později usedlejší, ale pestřejší (růže slabší s kombinací cizokrajných květin), celek velice svěží a intenzivní. Je to jeden z těch nálevů, který Vás duchem přenese do rozkvetlých zahrad...Aftertaste plný, dlouhotrvající, květinová plná chuť začínající na růži, postupně přechází do pestřejších usedlejších květinových prvků a v závěru působí mocnou mléčnou složkou prolínající se po celých ústech.

2.nálev 90°C/15s - tmavší žlutý nálev mléčné a květinové vůně. List samotný voní navíc kořeněnnými tóny. Výraznější odzbrojující květinová složka, počáteční květinová chuť růží, později je cítit výraznější složka osmanthusu mezi pestrými květinovými prvky. Velice plný dlouhotrvající samotná chuť, sladký základ. V tomto nálevu začíná být patrný i slabý kořeněný podtón - ten zmírňuje mléčný nádech, který je ale stále výrazný a v závěru chutě tvoří jemné kombinace s květinovými prvky. Dozvuk extrémně dlouhý - desítky minut. Květinov plná chuť, pestřejší složky, nejintenzivnější je osmanthus a tóny růží. Příjemný hedvábně jemný závěr.

3.nálev 90°C/20s - opět tmavší žlutý nálev, nálev začíná přecházet z jemných složek na ostřejší říznější prvny, výraznější kořeněný podtón, plná kulatá květinová složka s výraznější chutí růží později s mocným nádechem osmanthu. V závěru ještě lehce mléčná chuť cítit je, ale podstatně slabší - nebo spíš zastíněná kořeněnými prvky, ale jako celek tato kombinace působí zajímavě :-) Dochuť také zaznamenala změnu, kořeněná složky jsou výraznější i zde, tóny růží méně výrazné, výraznější osmanthus a exotické květiny, sladko-hořký kořeněný základ. V závěru je dochuť ještě stále jemná, ale zde stejně jako v chuti samotné stíní kořeněná výrazná složka.

4.nálev 90°C/35s - konstantní barva nálevu, méně pestré květinové prvky, omezení na hlavní složky (růže, osmanthus) kořeněná složka tvoří výrazný podtón, v závěru již jen slabá mléčná koncovka. Aftertaste taktéž méně pestrý, ale stále velice výrazný. Kořeněná složka s jemnou slabou mléčnou chutí prosytí celá ústa. Stále dlouhotrvající doznívání.

5.nálev 90°C/45s - zeleno-žlutá barva nálevu, slabý pokles výraznosti i pestrosti, stále však plný nálev se svěží květinovou chutí. Kořeněná složka výraznější. Dochuť výrazně kratší, ale stále dlouhá, omezenější květinové prvky, sladko-nahořklý charakter.

6.nálev 95°C/70s - Výrazné omezení pestrosti a síly nálevu, příjemné jednoduché květové prvky se sladkým tělem. Dozvuk středně dlouhý, nepříliš výrazný, chuť po růžích.

7.nálev 100°C/140s - žlutavý nálev. Chuť zde již poměrně prázdná, omezená na základové prvky, jemnost se již vytratila, podtón tvoří kořeněný základ. Krátký jemný dozvuk s omezenými květinovými prvky (pouze růže).

8.nálev 100°C/280s - slabý nálev s nádechem růží a osmanthu, příjemný uvolňující koncovka za skvělými nálevy. Dozvuk minimální.
list
Vylouhovaný list se skládá převážně z jednolistů, jen místy nalezneme vícelisté složení.
list
list
Závěr: Intenzivní dlouhotrvající požitek z nálevů tohoto čaje, perfektní relaxace, útěk mysly od reality. Doporučuji, zajímavé kombinace chutí. Degustaci jsem zveřejnil jako nejlepší nabízený produkt v porovnání s jinými čaji s poupaty růží - Oxalis "Křehké květy" tomuto nesahá ani po kotníky, cenově už tak rozdílný není a suroviny jsou podstatně kvalitnější. Aroma zde nenajdete.

Prodejce: Dobré čaje (jiaogulan)

Cena: 116,-/50g v roce 2010 (nyní 99,-/50g list 2011)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.