Golden Nepal FTGFOP1 First Flush (Oxalis)

13. prosince 2012 v 13:17 | |<-_ Ş € ® € Ņ € ¥ _->|

Golden Nepal FTGFOP1 First Flush (Oxalis)


Vložil Tomáš Klouda 13.12.2012, autor Tomáš Klouda


nadobi
nadobi
Info od prodejce:
Vysokohorský čaj ze střechy světa, je silnější než v sousedství položený Darjeeling, obsahuje velké množství zlatých tipsů (pupenů). Příprava: Vroucí vodou zalejte čaj v poměru 1,5dl na 1 čajovou lžičku, pokud čaj louhujete v konvici pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 3-5 minuty louhovat. Poté přeceďte. Možno připravit 1 nálev. nadobi
nadobi
Suchý list pestrobarevný, hnědá, černá, červená a tmavě zelená, poměrně velký podíl stříbrných tipsů. Na pohled tříděný drobný list. Barva příliš neodpovídá FF, málo zelených lístků, vůně suchého listu usazená, nejvýrazněji bylinná, lehounce květinová s ořechem v pozadí.
nadobi
Jednonálevová příprava:
250ml porcelánová konev rýžový porcelán, 5g listu, zaléváno 90°C horkou vodou, louhování 5 minut, předehřev nádobí.

Nahřátý list: netypická vůně, neodpovídá standartnímu odéru FF, působí buď jako vyčichlý list, nebo není FF. Ořechovo-dřevité tóny, bylinný podtón a jen nepatrně v pozadí květiny.
Vůně nálevu: odpovídá FF o trochu více, dosti zapadlé květinové tóny, lehce šeřík, primárně lipový květ - stále dost dřevitý odér s pryskyřičným pozadím.
Barva nálevu: tmavší žluto-oranžová.
Chuť: plná chuť nepříliš komplexní, svíravý podtón. Primární chuť květová - lipový květ, v pozadí lehce šeřík, v závěru slabé bezové složky. Hrubý dřevitý podtón, ovšem závěru v pozadí velmi sladký spíše do pryskyřičných složek. Řízný nálev, hořký start, nálev postupně sládne. Nepříliš svěží celek, květinové tóny nejsou živé plné čerstvosti, evokují spíš mdlé usušené květiny.
Dochuť: hladší průběh, než v chuti, lehounce kořeněný dřevitý podtón, pryskyřično-květinová primární složka, v závěru bylinný dojezd. Poměrně dlouhá doba doznívání, zapdalé a málo pestré květinové složky. Pryskyřiné a dřevité prvky působí v kombinaci s květinami zvláštně, rozhodně ne jako typický zástupce většinou jemných FF čajů z Nepálu či Indie.
//dle doporučené přípravy je nálev prázdný.
nadobi
Vylouhovaný list lámaný - na pohled žádná extra kvalita, zelenější ale vybledlý list, poměrně velké množství stonků, žádný list není úplně celý.
list
Závěr: Smíšené pocity, čaj na mě působí dojmem "kočkopsa", chuťově je nálev plný, ale kombinace nejsou sladěné, vše jakoby bylo nakouslé, ale nedotažené, z mého pohledu se těžko dozvím odkud a ze kdy tento čaj vlastně je (oxalis nereaguje na dotazy do detailu), takže s ohledem na deklaraci čaje - spíš negativní hodnocení, pokud bych kupoval čaj s tím, že mám chuť na FF Nepál, tak tímto bych byl zklamán. Jako zajímavost proč ne, ale cenově mi to nepřijde až tak výhodné když si vzpomenu na hrubé tóny v chuti. Takže jednou stačilo...

Cena: 64,-/60g Bio Jihlava (internetová cena 84,-/60g)

Prodejce: Oxalis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Boudicca Boudicca | Web | 14. prosince 2012 v 17:15 | Reagovat

Věřím, že v čajovně se dá sehnat za stejný peníz kvalitnější, co udělají čest svému jménu spíše.

K dotazu u mě na blogu: sbírám takové ty malé přebaly z papíru/folie, do kterých balí značky Pickwick, Twinings, Teekanne a spol. Beru prázdné i plné (ty před zařazením do alba vypiju :D).
Samozřejmě, že když se ke mně dostane třeba něco jiného zajímavého (třeba japonské sypané v úzkých dlouhých pytlících a tak), tak je nevyhazuji; nechávám si je jako sběratelskou raritu, stejně tak různé atypické krabičky a jiné zajímavosti. Ale prioritně ty malé obyč přebaly na pytlíky. Přidávám odkaz na svou galerii přebalů, tam je vidět nejlépe, CO přesně sbírám :)
Díky za zájem. Máš doma něco zajímavého? ;)

2 mechatronik mechatronik | E-mail | Web | 15. prosince 2012 v 13:33 | Reagovat

Bylo myšleno spíš jako taková kritika, opravdu to není moc vychytaný čaj, samozřejmě, že v čajovnách seženeme čerstvé DJ/Nepál s uvedeným rokem sběru :-)

Aha, tento druh obalů nesbírám, ale pokud by se šiklo, mám pár neifei, přebalů puerů a obaly různých značek od matéček. Hodně dobré na vystřihnutí a koláž ;-)

3 Boudicca Boudicca | Web | 16. prosince 2012 v 13:25 | Reagovat

[2]: Tak když se třeba dostaneš někam do zahraničí na cesty a narazíš na pytlíkové čaje třeba v hotelech, tak si na mě prosím vzpomeň :) Jsem za každý nový kousek moc ráda :)

4 Mechatronik Mechatronik | 17. prosince 2012 v 10:47 | Reagovat

Určo ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.